1
Alex
BAUDIN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
21 FRA 04:04:28 7.00
2
Antonio
PUPPIO
ISRAEL CYCLING ACADEMY
23 ITA +03 3.00
3
Donavan
GRONDIN
TEAM ARKEA - SAMSIC
22 FRA +03 1.00
4
Romain
HARDY
TEAM ARKEA - SAMSIC
34 FRA +04
5
Marco
FRIGO
ISRAEL CYCLING ACADEMY
22 ITA +04
6
Johan
LE BON
32 FRA +04
7
Mads
KRISTENSEN
TEAM COLOQUICK
24 DEN +04
8
Thomas
GACHIGNARD
22 FRA +04
9
Thibault
FERASSE
B&B HOTELS - KTM
28 FRA +04
10
Lars
BOVEN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
21 NED +04
11
Jean Louis
LE NY
24 FRA +04
12
Loe
VAN BELLE
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
20 NED +04
13
Clement
ALLENO
22 FRA +16
14
Dries
DE POOTER
HAGENS BERMAN AXEON
20 BEL +26
15
Elmar
REINDERS
RIWAL CYCLING TEAM
30 NED +26
16
Gari
LAGNET
24 FRA +26
17
Miguel
HEIDEMANN
B&B HOTELS - KTM
24 GER +26
18
Jocelyn
BAGUELIN
23 FRA +26
19
Wesley
MOL
BIKE AID
23 NED +26
20
Jesse
KRAMER
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 NED +26
21
Arthur
KLUCKERS
LEOPARD PRO CYCLING
22 LUX +26
22
Sam
CULVERWELL
TRINITY RACING
22 GBR +26
23
Sean
FLYNN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
22 GBR +26
24
Pauls
RUBENIS
TEAM AMPLER-TARTU2024
21 LAT +26
25
Joshua
HUPPERTZ
TEAM LOTTO - KERN HAUS
28 GER +26
26
Paul
PENHOET
GROUPAMA - FDJ
21 FRA +26
27
Simon
BAK
TEAM COLOQUICK
22 DEN +26
28
Alekss
KRASTS
TEAM AMPLER-TARTU2024
21 LAT +26
29
Antonio
ANGULO SAMPEDRO
EUSKALTEL - EUSKADI
30 ESP +26
30
Lucas
CARSTENSEN
BIKE AID
28 GER +26
31
Christoffer
LISSON
RIWAL CYCLING TEAM
27 DEN +26
32
Sebastian Kolze
CHANGIZI
TEAM COLOQUICK
22 DEN +26
33
Enzo
PALENI
GROUPAMA - FDJ
20 FRA +26
34
William Junior
LECERF
20 BEL +26
35
Jakob
GEßNER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
22 GER +26
36
Matthew
RICCITELLO
HAGENS BERMAN AXEON
20 USA +26
37
Tom
CHAPMAN
TEAM BRIDGELANE
27 AUS +26
38
Thibault
D'HERVEZ
21 FRA +26
39
Luke
LAMPERTI
TRINITY RACING
20 USA +26
40
Carlos
CANAL BLANCO
EUSKALTEL - EUSKADI
21 ESP +26
41
Julian
LINO
BIKE AID
27 FRA +26
42
Nathan
LE PIOUFFE
21 FRA +26
43
Milan
PAULUS
21 BEL +26
44
Petr
KELEMEN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
22 CZE +26
45
Mickaël
GUICHARD
29 FRA +26
46
Alessandro
IACCHI
TEAM QHUBEKA
23 ITA +26
47
Xabier
ISASA LARRAÑAGA
EUSKALTEL - EUSKADI
21 ESP +26
48
Mattia
GUASCO
TEAM QHUBEKA
22 ITA +26
49
Mathis
LE BERRE
21 FRA +26
50
Ewen
COSTIOU
20 FRA +26
51
Rait
ÄRM
GROUPAMA - FDJ
22 EST +26
52
Aivaras
MIKUTIS
TEAM AMPLER-TARTU2024
20 LTU +26
53
Owen
GELEIJN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
21 NED +26
54
Hugo
MILLET
20 FRA +26
55
Matthieu
JEANNES
35 FRA +26
56
Axel
LAURANCE
B&B HOTELS - KTM
21 FRA +26
57
Jan
HUGGER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
24 GER +26
58
Joseph
LAVERICK
HAGENS BERMAN AXEON
22 GBR +26
59
Miguel Eduardo
FLOREZ LOPEZ
TEAM ARKEA - SAMSIC
26 COL +26
60
Jarno
MOBACH
LEOPARD PRO CYCLING
24 NED +26
61
Cédric
PRIES
LEOPARD PRO CYCLING
22 LUX +35
62
Hugo
CHANDEMERLE
24 FRA +46
63
Jensen
PLOWRIGHT
GROUPAMA - FDJ
22 AUS +01:05
64
Maxime
JOLLY
22 FRA +01:59
65
Jelle
HARTEEL
19 BEL +01:59
66
Adrien
LAGREE
B&B HOTELS - KTM
25 FRA +01:59
67
Eddy
LE HUITOUZE
GROUPAMA - FDJ
19 FRA +02:32
68
Yuval
BEN MOSHE
ISRAEL CYCLING ACADEMY
23 ISR +02:35
69
Joseph
PIDCOCK
GROUPAMA - FDJ
20 GBR +02:55
70
Per Strand
HAGENES
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 NOR +02:55
71
Lucas
BOURGOYNE
21 USA +02:55
72
Hijiri
ODA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 JPN +02:55
73
Colby
SIMMONS
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 USA +02:55
74
Efrem
ARAYA
TEAM QHUBEKA
20 ERI +02:55
75
Julen
IRIZAR LASKURAIN
EUSKALTEL - EUSKADI
27 ESP +03:19
76
Blake
QUICK
TRINITY RACING
22 AUS +03:19
77
Nicolo'
PARISINI
TEAM QHUBEKA
22 ITA +03:19
78
Adrien
BOICHIS
TRINITY RACING
19 FRA +04:38
79
Leo
HAYTER
HAGENS BERMAN AXEON
21 GBR +05:06
80
Casper
VAN UDEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 NED +05:06
81
Aloïs
CHARRIN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
22 FRA +05:14
82
Elias
MARIS
LEOPARD PRO CYCLING
23 BEL +05:22
83
Tobias
PERRY
HAGENS BERMAN AXEON
22 GBR +05:22
84
Cédric
VAN RAEMDONCK
19 BEL +05:42
85
Arnaud
TENDON
TUDOR PRO CYCLING TEAM
20 SUI +05:42
86
Gianluca
POLLEFLIET
20 BEL +05:42
87
Søren
VOSGERAU
RIWAL CYCLING TEAM
22 DEN +05:42
88
Riley
PICKRELL
ISRAEL CYCLING ACADEMY
21 CAN +05:42
89
Edo
GOLDSTEIN
ISRAEL CYCLING ACADEMY
22 ISR +05:42
90
Juan-Pierre
VAN DER MERWE
TEAM BRIDGELANE
23 RSA +05:42
91
Maxime
CAM
30 FRA +05:42
92
Fabian
WEISS
TUDOR PRO CYCLING TEAM
20 SUI +06:04
93
Nicholas
DLAMINI
TEAM QHUBEKA
27 RSA +06:04
94
Jesse
DE ROOIJ
BIKE AID
23 NED +06:04
95
Sebastian
NIEHUES
BIKE AID
23 GER +06:06
96
Tobias
ANDRESEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 DEN +06:06
97
Clement
POIRIER
22 FRA +06:06
98
Masahiro
ISHIGAMI
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
25 JPN +06:06
99
Juan Jose
LOBATO DEL VALLE
EUSKALTEL - EUSKADI
34 ESP +06:08
100
Madis
MIHKELS
TEAM AMPLER-TARTU2024
19 EST +06:12
101
Markus
KNAAPI
TEAM AMPLER-TARTU2024
20 FIN +06:12
102
Mads
ANDERSEN
TEAM COLOQUICK
22 DEN +06:40
103
Frederik
MUFF
TEAM COLOQUICK
29 DEN +06:40
104
Ramses
DEBRUYNE
20 BEL +07:18
105
Lorenzo
MILESI
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 ITA +10:22
106
Maxime
PASTUREL
23 FRA +10:22
107
Moritz
KÄRSTEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GER +10:22
108
Alexander
SALBY
RIWAL CYCLING TEAM
24 DEN +10:22
109
Samual
EDDY
TEAM BRIDGELANE
21 AUS +10:22
110
Nicholas
WHITE
TEAM BRIDGELANE
25 AUS +10:22
111
Anthony
RALLE
29 FRA +10:22
112
Luca
COATI
TEAM QHUBEKA
23 ITA +10:22
113
Hannes
WILKSCH
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 GER +10:22
114
Jack
DRAGE
HAGENS BERMAN AXEON
20 NZL +10:22
115
Siebe
ROESEMS
TRINITY RACING
21 BEL +10:22
116
Dominik
BAUER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
25 GER +10:22
117
Trym
BRENNSÆTER
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
19 NOR +10:22
118
Christian Maximilian
KOCH
TEAM LOTTO - KERN HAUS
26 GER +10:22
119
Colin
HEIDERSCHEID
LEOPARD PRO CYCLING
24 LUX +10:22
120
Artjom
KÖSTER
TEAM AMPLER-TARTU2024
21 EST +10:22
121
Justin
WOLF
LEOPARD PRO CYCLING
30 GER +10:22
122
Kevin
KUHN
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 SUI +10:22
123
Atsushi
OKA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
27 JPN +10:22
124
Alastair
MACKELLAR
ISRAEL CYCLING ACADEMY
20 AUS +10:22
125
Enzo
BOULET
19 FRA +10:22
126
Stéfan
BENNETT
30 FRA +10:22
127
Cedric
ABT
TEAM LOTTO - KERN HAUS
19 GER +10:22
128
Mikel
ARISTI GARDOKI
EUSKALTEL - EUSKADI
29 ESP +10:22
129
Loïc
BETTENDORFF
RIWAL CYCLING TEAM
21 LUX +10:22
130
Lomig
LE CLEC'H
25 FRA +11:54
Raphael
PARISELLA
B&B HOTELS - KTM
20 CAN DNF
Lorenzo
URSELLA
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 ITA DNF
James
WHELAN
TEAM BRIDGELANE
26 AUS DNF
Benjamin
DECLERCQ
TEAM ARKEA - SAMSIC
28 BEL DNS
gc
1
Alex
BAUDIN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
21 FRA 11:09:32 1.00
2
Johan
LE BON
32 FRA +04
3
Antonio
PUPPIO
ISRAEL CYCLING ACADEMY
23 ITA +07
4
Lars
BOVEN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
21 NED +14
5
Mathis
LE BERRE
21 FRA +26
6
Donavan
GRONDIN
TEAM ARKEA - SAMSIC
22 FRA +30
7
Christoffer
LISSON
RIWAL CYCLING TEAM
27 DEN +34
8
Milan
PAULUS
21 BEL +35
9
Thibault
FERASSE
B&B HOTELS - KTM
28 FRA +35
10
Jakob
GEßNER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
22 GER +35
11
Sean
FLYNN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
22 GBR +36
12
Antonio
ANGULO SAMPEDRO
EUSKALTEL - EUSKADI
30 ESP +36
13
Pauls
RUBENIS
TEAM AMPLER-TARTU2024
21 LAT +36
14
Alekss
KRASTS
TEAM AMPLER-TARTU2024
21 LAT +36
15
William Junior
LECERF
20 BEL +36
16
Loe
VAN BELLE
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
20 NED +38
17
Jean Louis
LE NY
24 FRA +38
18
Romain
HARDY
TEAM ARKEA - SAMSIC
34 FRA +38
19
Mads
KRISTENSEN
TEAM COLOQUICK
24 DEN +38
20
Thomas
GACHIGNARD
22 FRA +38
21
Marco
FRIGO
ISRAEL CYCLING ACADEMY
22 ITA +38
22
Mickaël
GUICHARD
29 FRA +39
23
Arthur
KLUCKERS
LEOPARD PRO CYCLING
22 LUX +47
24
Clement
ALLENO
22 FRA +48
25
Ewen
COSTIOU
20 FRA +49
26
Xabier
ISASA LARRAÑAGA
EUSKALTEL - EUSKADI
21 ESP +49
27
Paul
PENHOET
GROUPAMA - FDJ
21 FRA +57
28
Jarno
MOBACH
LEOPARD PRO CYCLING
24 NED +58
29
Axel
LAURANCE
B&B HOTELS - KTM
21 FRA +59
30
Dries
DE POOTER
HAGENS BERMAN AXEON
20 BEL +01:00
31
Jesse
KRAMER
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 NED +01:00
32
Joshua
HUPPERTZ
TEAM LOTTO - KERN HAUS
28 GER +01:00
33
Owen
GELEIJN
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
21 NED +01:00
34
Carlos
CANAL BLANCO
EUSKALTEL - EUSKADI
21 ESP +01:00
35
Jocelyn
BAGUELIN
23 FRA +01:00
36
Sebastian Kolze
CHANGIZI
TEAM COLOQUICK
22 DEN +01:00
37
Luke
LAMPERTI
TRINITY RACING
20 USA +01:00
38
Thibault
D'HERVEZ
21 FRA +01:00
39
Enzo
PALENI
GROUPAMA - FDJ
20 FRA +01:00
40
Sam
CULVERWELL
TRINITY RACING
22 GBR +01:00
41
Miguel Eduardo
FLOREZ LOPEZ
TEAM ARKEA - SAMSIC
26 COL +01:00
42
Matthew
RICCITELLO
HAGENS BERMAN AXEON
20 USA +01:00
43
Petr
KELEMEN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
22 CZE +01:00
44
Tom
CHAPMAN
TEAM BRIDGELANE
27 AUS +01:00
45
Alessandro
IACCHI
TEAM QHUBEKA
23 ITA +01:00
46
Simon
BAK
TEAM COLOQUICK
22 DEN +01:00
47
Aivaras
MIKUTIS
TEAM AMPLER-TARTU2024
20 LTU +01:00
48
Jan
HUGGER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
24 GER +01:00
49
Rait
ÄRM
GROUPAMA - FDJ
22 EST +01:00
50
Mattia
GUASCO
TEAM QHUBEKA
22 ITA +01:00
51
Miguel
HEIDEMANN
B&B HOTELS - KTM
24 GER +01:00
52
Julian
LINO
BIKE AID
27 FRA +01:00
53
Nathan
LE PIOUFFE
21 FRA +01:00
54
Lucas
CARSTENSEN
BIKE AID
28 GER +01:00
55
Wesley
MOL
BIKE AID
23 NED +01:00
56
Joseph
LAVERICK
HAGENS BERMAN AXEON
22 GBR +01:00
57
Hugo
MILLET
20 FRA +01:00
58
Matthieu
JEANNES
35 FRA +01:00
59
Jensen
PLOWRIGHT
GROUPAMA - FDJ
22 AUS +01:09
60
Cédric
PRIES
LEOPARD PRO CYCLING
22 LUX +01:09
61
Hugo
CHANDEMERLE
24 FRA +01:20
62
Elmar
REINDERS
RIWAL CYCLING TEAM
30 NED +01:31
63
Gari
LAGNET
24 FRA +02:23
64
Jelle
HARTEEL
19 BEL +02:33
65
Adrien
LAGREE
B&B HOTELS - KTM
25 FRA +02:33
66
Eddy
LE HUITOUZE
GROUPAMA - FDJ
19 FRA +03:06
67
Yuval
BEN MOSHE
ISRAEL CYCLING ACADEMY
23 ISR +03:09
68
Lucas
BOURGOYNE
21 USA +03:29
69
Colby
SIMMONS
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 USA +03:29
70
Per Strand
HAGENES
JUMBO-VISMA DEVELOPMENT TEAM
19 NOR +03:29
71
Joseph
PIDCOCK
GROUPAMA - FDJ
20 GBR +03:29
72
Nicolo'
PARISINI
TEAM QHUBEKA
22 ITA +03:53
73
Julen
IRIZAR LASKURAIN
EUSKALTEL - EUSKADI
27 ESP +03:53
74
Blake
QUICK
TRINITY RACING
22 AUS +04:15
75
Casper
VAN UDEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 NED +05:08
76
Adrien
BOICHIS
TRINITY RACING
19 FRA +05:12
77
Leo
HAYTER
HAGENS BERMAN AXEON
21 GBR +05:40
78
Aloïs
CHARRIN
TUDOR PRO CYCLING TEAM
22 FRA +05:48
79
Elias
MARIS
LEOPARD PRO CYCLING
23 BEL +05:56
80
Tobias
PERRY
HAGENS BERMAN AXEON
22 GBR +05:56
81
Gianluca
POLLEFLIET
20 BEL +06:16
82
Edo
GOLDSTEIN
ISRAEL CYCLING ACADEMY
22 ISR +06:16
83
Riley
PICKRELL
ISRAEL CYCLING ACADEMY
21 CAN +06:16
84
Arnaud
TENDON
TUDOR PRO CYCLING TEAM
20 SUI +06:16
85
Juan-Pierre
VAN DER MERWE
TEAM BRIDGELANE
23 RSA +06:16
86
Cédric
VAN RAEMDONCK
19 BEL +06:16
87
Maxime
CAM
30 FRA +06:16
88
Fabian
WEISS
TUDOR PRO CYCLING TEAM
20 SUI +06:33
89
Nicholas
DLAMINI
TEAM QHUBEKA
27 RSA +06:38
90
Tobias
ANDRESEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 DEN +06:40
91
Masahiro
ISHIGAMI
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
25 JPN +06:40
92
Clement
POIRIER
22 FRA +06:40
93
Juan Jose
LOBATO DEL VALLE
EUSKALTEL - EUSKADI
34 ESP +06:42
94
Madis
MIHKELS
TEAM AMPLER-TARTU2024
19 EST +06:46
95
Markus
KNAAPI
TEAM AMPLER-TARTU2024
20 FIN +06:46
96
Hijiri
ODA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 JPN +06:49
97
Ramses
DEBRUYNE
20 BEL +07:52
98
Maxime
PASTUREL
23 FRA +10:56
99
Colin
HEIDERSCHEID
LEOPARD PRO CYCLING
24 LUX +10:56
100
Trym
BRENNSÆTER
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
19 NOR +10:56
101
Nicholas
WHITE
TEAM BRIDGELANE
25 AUS +10:56
102
Moritz
KÄRSTEN
DEVELOPMENT TEAM DSM
19 GER +10:56
103
Anthony
RALLE
29 FRA +10:56
104
Atsushi
OKA
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
27 JPN +10:56
105
Samual
EDDY
TEAM BRIDGELANE
21 AUS +10:56
106
Enzo
BOULET
19 FRA +10:56
107
Siebe
ROESEMS
TRINITY RACING
21 BEL +10:56
108
Christian Maximilian
KOCH
TEAM LOTTO - KERN HAUS
26 GER +10:56
109
Hannes
WILKSCH
DEVELOPMENT TEAM DSM
21 GER +10:56
110
Alastair
MACKELLAR
ISRAEL CYCLING ACADEMY
20 AUS +10:56
111
Cedric
ABT
TEAM LOTTO - KERN HAUS
19 GER +10:56
112
Kevin
KUHN
EF EDUCATION - NIPPO DEVELOPMENT TEAM
24 SUI +12:24
113
Lorenzo
MILESI
DEVELOPMENT TEAM DSM
20 ITA +13:33
114
Lomig
LE CLEC'H
25 FRA +14:17
115
Stéfan
BENNETT
30 FRA +14:23
116
Loïc
BETTENDORFF
RIWAL CYCLING TEAM
21 LUX +14:25
117
Maxime
JOLLY
22 FRA +15:54
118
Efrem
ARAYA
TEAM QHUBEKA
20 ERI +16:50
119
Frederik
MUFF
TEAM COLOQUICK
29 DEN +19:44
120
Sebastian
NIEHUES
BIKE AID
23 GER +19:52
121
Jesse
DE ROOIJ
BIKE AID
23 NED +19:59
122
Søren
VOSGERAU
RIWAL CYCLING TEAM
22 DEN +20:06
123
Artjom
KÖSTER
TEAM AMPLER-TARTU2024
21 EST +20:17
124
Justin
WOLF
LEOPARD PRO CYCLING
30 GER +20:21
125
Mads
ANDERSEN
TEAM COLOQUICK
22 DEN +20:41
126
Alexander
SALBY
RIWAL CYCLING TEAM
24 DEN +24:16
127
Dominik
BAUER
TEAM LOTTO - KERN HAUS
25 GER +24:17
128
Luca
COATI
TEAM QHUBEKA
23 ITA +24:17
129
Mikel
ARISTI GARDOKI
EUSKALTEL - EUSKADI
29 ESP +24:21
130
Jack
DRAGE
HAGENS BERMAN AXEON
20 NZL +25:30 Sluiten