1 1 Galedo Mark John Lexer Mandaluyong Philippines M-Open/Elite 34 Men 2:51:41
2 13 NIETO Edgar Dagupan city Philippines M-Open/Elite 33 Men 2:51:42
3 11 LIM KEONYEOB Gyeonggi-do Korea M-Open/Elite 32 Men 2:56:42
4 12 BIFFIGER Kevin GOLD COAST MC Australia M-Open/Elite 26 Men 2:59:46
5 2 APONIK Dan Barrigada Guam M-Open/Elite 47 Men 3:11:13
6 10 SOULA Guillaume Toulouse France M-Open/Elite 39 Men 3:11:15
7 9 GREEN Simeon Cadalen France M-Open/Elite 40 Men 3:11:15
8 7 BEAUCHAMP Tim Hagatna Guam M-Open/Elite 48 Men 3:11:16
9 19 GIMOTO Jake (jojo) Tamuning Guam M-Open/Elite 45 Men 3:13:25
10 4 NADEAU Laura Santa Rita Guam F-Open/Elite 36 Women 3:13:25
11 6 HORTON Derek Tamuning Guam M-Open/Elite 47 Men 3:20:36
12 21 MATTIX Michael Holloman AFB United States M40-49 40 Men 3:24:11
13 8 LOMBARD Peter SINAJANA Guam M-Open/Elite 43 Men 3:25:39
14 45 SHIMANSKI Daniel Yigo Guam M30-39 31 Men 3:25:39
15 18 ADAIR Kylie GOLD COAST MC Australia F-Open/Elite 39 Women 3:29:50
16 50 KONDO Tomohiko Minoh city Osaka Japan M50-59 56 Men 3:32:16
17 17 HANESOVA Livia Zvolen Slovakia F-Open/Elite 37 Women 3:32:34
18 48 BAGUYO Caloi Tamuning Guam M20-29 29 Men 3:38:03
19 68 DALY Kieran Gold Coast Australia M50-59 58 Men 3:38:26
20 52 GIMOTO Arnold Barrigada Guam M50-59 51 Men 3:38:28
21 65 NADEAU Chris Santa Rita Guam M30-39 36 Men 3:38:44
22 5 CAREY Mieko tamuning Guam F-Open/Elite 41 Women 3:38:56
23 57 MEIDINGER Jan-Hendrik Taipei Taiwan M40-49 49 Men 3:45:01
24 46 TEMPLANZA Bart Dededo Guam M30-39 38 Men 3:45:49
25 42 TEODOSIO joe yigo Guam M50-59 55 Men 3:45:58
26 31 HUR Jae Sung Gyunggi-do Korea M40-49 47 Men 3:46:25
27 51 MOJAS Rafael Dededo Guam M50-59 52 Men 3:48:35
28 49 SARDEA Roger James Tamuning Guam M40-49 49 Men 3:51:00
29 44 WINGER Kirk Yigo Guam M50-59 52 Men 3:51:11
30 84 SCHNAKENBERG Gary Yigo Guam M50-59 54 Men 3:51:12
31 58 LEE Seongam Dededo Guam M40-49 41 Men 3:54:59
32 43 BRINKLEY Anthony Santa Rita Guam M50-59 50 Men 3:56:30
33 39 BUMAGAT Domie AGANA Guam M50-59 53 Men 3:56:30
34 85 FORTALEZA Cesar Saipan Northern Mariana Islands M50-59 55 Men 3:59:38
35 63 LEE Jeff Dededo Guam M40-49 49 Men 4:03:13
36 67 CAREY Kevin tamuning Guam M40-49 49 Men 4:06:43
37 80 CALMA JOYCE YIGO Guam F30-39 36 Women 4:07:22
38 70 KIM DongYeub Seongnam-si, Gyeonggi-do Korea M30-39 35 Men 4:08:42
39 69 SUNGJAE Kang Seoul Korea M30-39 33 Men 4:08:43
40 64 CALMA Conrad Dededo Guam M40-49 47 Men 4:09:39
41 32 YOSHIO isobe yasu Japan M70+ 70 Men 4:09:40
42 76 MATIENZO Ryan Yigo Guam M30-39 34 Men 4:10:52
43 81 HOLLOWAY Theron Tamuning Guam M50-59 59 Men 4:14:55
44 79 INGVARSSON Kristina Hagatna Guam F40-49 45 Women 4:18:08
45 34 LEE Sunghee Seongnam-si Korea M30-39 30 Men 4:25:10
46 30 KANG JUJANG SEOUL Korea M40-49 44 Men 4:25:11
47 66 MAYCOCK Sharon Burleigh Heads Australia F50-59 55 Women 4:28:45
48 71 HA DonJoon Seoul Korea M30-39 33 Men 4:31:08
49 40 ALMIRA Al Tamuning Guam M50-59 53 Men 4:31:08
50 37 KIM John Yigo Guam M40-49 48 Men 4:33:44
51 74 TEMPLANZA Herrold Dededo Guam M30-39 33 Men 4:37:29
52 59 KIM Andrew Dededo Guam M50-59 53 Men 4:46:19
53 36 JONES Lisa Santa Rita Guam F40-49 47 Women 4:58:42
54 54 MINJAE KANG BUSAN Korea M30-39 37 Men 5:04:03
55 72 KUNIMOTO Killy Tumon Guam M70+ 70 Men 5:04:32
56 15 ELZIE PIERRE DEDEDO Guam M-Open/Elite 43 Men 5:05:22
57 41 HOWARD MARKUS DEDEDO Guam M30-39 35 Men 5:05:22
58 83 CORNETT Jamie Yigo United States M40-49 42 Men 5:07:35
59 62 JUNG Chulsick Dededo Guam M40-49 44 Men 5:16:20
60 55 HYUNGON SHIN BUSAN Korea M30-39 36 Men 5:22:01
61 38 SATO Tomomi Tamuning Guam F40-49 46 Women 5:23:12
62 82 THIGPEN Samuel FPO Guam M20-29 28 Men 5:42:19
63 23 INOUE Noriko Nishinomiya-shi Japan F60-69 60 Women 6:00:46 Sluiten