1 Renaud Boxus (Bel) RC Pesant Club Liège 3.42.21
2 Roman Gugger (Swi) GS Macandina 0.37
3 Fakerk De Haan (Ned) APAC Cycling Team 0.42
4 Michael Reihs (Den) Team Districts Denmark 0.46
5 Niels Brouzes (Fra) Auber 93
6 Johan Swensson (Swe) CCI Differdange
7 John Nilsson (Swe) Auber 93
8 Kurt Van Goidsenhoven (Bel) Royal Cureghem Sportif - Bio Agrico
9 Florian Ludi (Swi) Team Mega Bike - BH Bikes
10 Vincenzo Centrone (Lux) CCI Differdange 0.50
11 Frédéric Johanson (Swe) CCI Differdange 2.52
12 Matti Helminnen (Fin) RC Pesant Club Liège 2.57
13 Claude Degano (Lux) LC Tétange 2.58
14 Mark Berkenbosch (Ned) APAC Cycling Team 3.01
15 Mads Andersen (Den) Team Districts Denmark
16 Martin Hansen (Den) Team Districts Denmark
17 Bas Rabrock (Ned) Team Fuji Bikes - Rd4
18 Peter Lundblad (Swe) Team Trek - Astorps CK
19 Koen Wynant (Bel) Royal Cureghem Sportif - Bio Agrico
20 Akos Haizer (Hun) LP Schifflange E.23
21 Thomas Lungaard (Den) LP Schifflange
22 Maxime Beney (Swi) Team Mega Bike - BH Bikes E.23
23 Darby Thomas (USA) Equipe nationale Espoirs USA E.23
24 Michael Larsen (Den) Team Districts Denmark 4.00
25 Max Becker (Lux) Equipe Cyclisme Police Grand-Ducale
26 Sergio Ferrari (Bel) RC Pesant Club Liège
27 Paul Sneeboer (Ned) APAC Cycling Team 4.02
28 Haran Nilson (Swe) LP Schifflange
29 Laurent Didier (Lux) UC Dippach E.23 4.08
30 Benn Wurth (Lux) LC Kayl E.23 4.10
31 Johan Nyman (Swe) Team Trek - Astorps CK 6.07
32 Lénaïc Olivier (Fra) Auber 93
33 Patrix Lofving (Swe) Team Trek - Astorps CK 6.16
34 Ralph Diseviscourt (Lux) LC Kayl 6.20
35 Michel Wolter (Lux) Cycling World
36 Gusty Bausch (Lux) VS Dommeldange
37 Tom Flammang (Lux) Cycling World
38 Perry Wouter (Ned) R & TC Buitenlust Holland E.23
39 Christian Weyland (Lux) Cycling World
40 Claude Engelmann (Lux) VC Diekirch E.23
41 Joe Kirch (Lux) VS Dommeldange E.23
42 Jacques Dahm (Lux) Velo Woolz E.23
43 Stijn De Decker (Bel) Royal Cureghem Sportif - Bio Agrico
44 Markus Pichler (Ger) LC Tétange E.23
45 Jean-Baptiste Cano (Fra) Charleville-Mézière E.23
46 Simon Schärer (Swi) Team Mega Bike - BH Bikes E.23
47 Steve Fries (Lux) UC Dippach
48 Bradley Viera (USA) Equipe nationale Espoirs USA E.23
49 Patrick Wormeringer (Lux) VC Diekirch
50 Ries Van Den Sanden (Ned) R & TC Buitenlust Holland E.23
51 Darek Miskiewicz (Pol) VS Dommeldange
52 Gregory Luca (Lux) VC Diekirch E.23
53 Lucien Kirch (Lux) VC Diekirch
54 Michel Ambert (Fra) Charleville-Mézière
55 Marc Hables (Ned) Team Fuji Bikes - Rd4
56 Alexander Gustafsson (Swe) Team Trek - Astorps CK E.23
57 Stan Bozzetti (Lux) UC Dippach
58 Pascal Ley (Lux) Equipe Cyclisme Police Grand-Ducale
59 Jérémy Meunier (Fra) Charleville-Mézière E.23
60 Michel Kohnen (Lux) Velo Woolz
61 Luc Huberty (Lux) LC Tétange
62 Joël Libar (Lux) Equipe Cyclisme Police Grand-Ducale
63 Jean-Pierre Serafini (Lux) LP Schifflange
64 Johan Flodin (Swe) Team Trek - Astorps CK
65 Sieger Haakma (Ned) APAC Cycling Team E.23
66 Brian Larsen (Den) Team Districts Denmark 6.25
67 Jan Ramsauer (Swi) GS Macandina
68 Christian Heule (Swi) GS Macandina
69 Bruno Buetiger (Swi) GS Macandina
70 Paul Van Den Akker (Ned) Team Fuji Bikes - Rd4
71 Christian Poos (Lux) Just Move
72 Jérôme Cornuz (Swi) Team Mega Bike - BH Bikes
73 Kevin Pauwels (Bel) SPAAR Select E.23
74 Ismaël Nickles (Swi) Team Mega Bike - BH Bikes
75 Joost Van Haaren (Ned) R & TC Buitenlust Holland E.23 Sluiten