1 Jussi Veikkanen TWD-Länken 4:21:08
2 Kjell Carlström (Fin) Amore Vita 4:22:45
3 Caspar Austa (Est) Eestin U23 maajoukkue U23 s.a
4 Martin Vestby (Nor) Team Bianchi Nordic s.a
5 Jonas Holmkvist (Swe) Team Bianchi Nordic 4:23:18
6 Mathias Hannus Akilles 4:26:22
7 Sigvard Kukk (Est) Kalev s.a
8 Antti Träskelin Koiviston Isku s.a
9 Niko Meriläinen IK-32 U23 s.a
10 Tommi Martikainen Turun Urheiluliitto U23 s.a
11 Mikko Vastaranta Tampereen Pyörä-Pojat U23 s.a
12 David Lelay (Fra) TWD-Länken s.a
13 Perttu Turku Cycle Club Helsinki s.a
14 Kimmo Kananen (Fin) Team Bianchi Nordic s.a
15 Olli Hyytiäinen Chebici-Team s.a
16 Tuomas Turunen Cycle Club Helsinki U23 s.a
17 Juhani Timmerbacka Tampereen Pyörä-Pojat U23 - 1 kierr.
18 Vahur Valvas (Est) Kalev - 4 kierr.
18 Juha Posio Cycle Club Helsinki - 4 kierr.
18 Robin Santavirta Chebici-Team - 4 kierr.
18 Jesper Ingevaldsson (Swe) Team Bianchi Nordic - 4 kierr.
18 Antti Munnukka Hämeenlinnan Tarmo - 4 kierr.
18 Juho Heikkilä Cyclos Kuusamo - 4 kierr.
18 Karo Gustafsson Koiviston Isku - 4 kierr.
18 Timo Pesola Kälviän Tarmo - 4 kierr.
18 Jonas Bergroth IK-32 U23 - 4 kierr.
18 Timo Erjomaa Turun Urheiluliitto - 4 kierr.
18 Janne Hämäläinen Tampereen Pyörä-Union - 4 kierr.
18 Jussi Tomperi Turun Urheiluliitto - 4 kierr.
18 Janne Mäki Laihian Luja - 4 kierr.
18 Marko Leppämäki Koiviston Isku - 4 kierr.
18 Kari Maunumäki Kälviän Tarmo - 4 kierr.
18 Jukka-Pekka Santala Koiviston Isku - 4 kierr.
18 Priit Prous (Est) Kalev - 4 kierr.
18 Petri Jokivuori Chebici-Team - 4 kierr.
18 Marko Göös Kälviän Tarmo - 4 kierr.
18 Juha Kakko Kouvolan Pyöräilijät - 4 kierr.
18 Jyri Niveri Tampereen Sisu - 4 kierr.
18 Mikko Aalto Jurvan Voima - 4 kierr.
18 Seppo Hiltunen Cycle Club Helsinki - 4 kierr.
18 Christian Westermark Sibbo Vargarna U23 - 4 kierr.
18 Mika Vilen Cycle Club Helsinki - 4 kierr.
18 Rene Mandri (Est) Eestin U23 maajoukkue U23 - 4 kierr.
18 Mikko Siltanen Turun Urheiluliitto U23 - 4 kierr.
18 Raivo Maimre (Est) Eestin U23 maajoukkue U23 - 4 kierr.
18 Timo-Jaakko Toivanen Picaro - 4 kierr.
18 Tommi Tuikka Picaro - 4 kierr.
18 Tapio Niemi Tampereen Yritys - 4 kierr.
18 Jouko Mäkelä Tampereen Yritys - 4 kierr.
18 Matti Pajari Cycle Club Helsinki - 4 kierr.
18 Arto Vainionpää Koiviston Isku - 4 kierr.
18 Jani Vesa Chebici-Team - 4 kierr.
18 Juha Huhtniemi Cycle Club Helsinki - 4 kierr.
18 Jaakko Mölsä Turun Urheiluliitto - 4 kierr.
18 Jan-Magnus Mansner TWD-Länken U23 - 4 kierr.
Kesk. Pär Tallsten Akilles
Kert Väinsalu (Est) Eestin U23 maajoukkue U23
Gilber Kask (Est) Eestin U23 maajoukkue U23
Artur Gornisheff (Est) Eestin U23 maajoukkue U23
Oskari Kargu (Est) Kalev
Mirko Põldma (Est) Kalev
Innar Mändoja (Est) Rattaklubi CFC
Marek Salermo Cycle Club Helsinki
Mika Hanninen Cycle Club Helsinki
Tero Santaoja Cycle Club Helsinki
Jarno Jalomäki Chebici-Team
Jari Nieminen Pyörä -68
Juha Hämäläinen Pyörä -68
Ardo Krits Rattaklubi CFC
Riivo Shumann Rattaklubi CFC
Tom Southam (Gbr) Amore Vita
Mateusz Mroz (Pol) Amore Vita
Marek Wesoly (Pol) Amore Vita
Mattias Carlsson (Swe) Team Bianchi Nordic
Andri Lebedev (Est) Kalev
Mart Ojavee (Est) Kalev
Andrei Laptsenkov (Est) Kalev
Martins Polakovs (Lat) Kalev
Oscar Stenström Cycle Club Helsinki
Juha Paajanen Cycle Club Helsinki
Jussi Joensuu Cycle Club Helsinki
Aki Turunen Cycle Club Helsinki
Esa Paajanen Cycle Club Helsinki
Tero Hämeenaho Chebici-Team
Vesa Porvali Chebici-Team
Ilpo Kyllönen Koiviston Isku
Timo Kalliomäki Koiviston Isku
Jukka Heinikainen TWD-Länken
Sami Hiltunen TWD-Länken
Jussi Rossi TWD-Länken U23
Jukka Ruotsalainen IK-32 U23
Janne Varala Jurvan Voima
Petri Elomaa Jurvan Voima
Niko Puska Laihian Luja U23
Mikko Kejo Picaro
Jarno Korkka Pyörä -68
Lauri Teivaala Tampereen Pyörä-Pojat U23
Jarkko Niemi Tampereen Yritys U23
Mika Nieminen Lahden Kaleva U23