1
VAN AERT Wout
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19940915
U23CMC
1H03´32"
2
VAN DER POEL Mathieu
BKCP-CORENDON
NED19950119
U23CMC
1H03´52"
+0´20"
3
SWEECK Laurens
ERA REAL ESTATE-MURPROTEC
BEL19931217
U23CMC
1H03´59"
+0´27"
4
NYS Sven
CRELAN AA DRINK TEAM
BEL19760617
EL.MC
1H04´07"
+0´35"
5
PEETERS Rob
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19850702
EL.CMC
1H04´07"
+0´35"
6
MEEUSEN Tom
TELENET FIDEA CYCLING TEAM
BEL19881107
EL.CMC
1H04´30"
+0´58"
7
VAN DER HAAR Lars
TEAM GIANT - ALPECIN
NED19910723
ELITE
1H05´06"
+1´34"
8
VAN DER POEL David
BKCP-CORENDON
NED19920615
EL.CMC
1H05´20"
+1´48"
9
HOEYBERGHS Daan
BKCP-CORENDON
BEL19940918
U23.C
1H05´25"
+1´53"
10
WALSLEBEN Philipp
BKCP-POWERPLUS
GER19871119
ELITE
1H05´49"
+2´17"
11
SWEECK Diether
ERA REAL ESTATE-MURPROTEC
BEL19931217
U23CMC
1H06´00"
+2´28"
12
AERNOUTS Jim
TELENET FIDEA CYCLING TEAM
BEL19890323
EL.CMC
1H06´03"
+2´31"
13
DENUWELAERE Jan
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19880409
EL.CZC
1H06´56"
+3´24"
14
VANTHOURENHOUT Sven
CRELAN AA DRINK TEAM
BEL19810114
EL.MC
1H07´22"
+3´50"
15
VAN COMPERNOLLE Kenneth
COLBA SUPERANO HAM
BEL19880330
EL.CZC
1H07´31"
+3´59"
16
PEETERS Yannick
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19961115
U23.C
1H07´52"
+4´20"
17
ADAMS Jens
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19920605
EL.CMC
1H07´58"
+4´26"
18
CALUWE Stijn
ENERTHERM-BKCP
BEL19960129
U23
1H08´23"
+4´51"
19
DE CLEYN Dave
CYCLING TEAM ZEMST VZW
BEL19880802
ELITE
1H08´44"
+5´12"
20
BRAET Vinnie
COLBA SUPERANO HAM
BEL19910812
EL.CZC
1H09´03"
+5´31"
21
CANT Kevin
ERA REAL ESTATE-MURPROTEC
BEL19880311
EL.CZC
1H10´07"
+6´35"
22
SCHUERMANS Jelle
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19961203
U23.C
1 r
23
SWEECK Hendrik
ERA REAL ESTATE-MURPROTEC
BEL19920113
EL.CMC
1 r
24
KOYEN Niels
BIKE EXPERIENCE CYCLING TEAM
BEL19910727
ELITE
2 r
25
SMETS Gert
KALAS CYCLING TEAM 99
BEL19970926
U23
2 r
26
VAN DEN HAM Michael
RED TRUCK GARNEAU
CAN19920802
ELITE
2 r
27
VERHEYEN Onno
CYCLING TEAM ZEMST VZW
BEL19941006
U23
2 r
28
VENS Quincy
COLBA SUPERANO HAM
BEL19860429
EL.CZC
2 r
29
LEAERTS Yelle
CYCLING TEAM ZEMST VZW
BEL19941105
U23
3 r
30
MILLBURN Garry
Trek SRAM Champion System
AUS19870202
EL.CMC
3 r
31
KLOECK Dario
KALAS CYCLING TEAM 99
BEL19960625
U23
3 r
32
ERIKSSON Martin
Cykloteket Racing Team
SWE19920914
ELITE
4 r
33
WHITE Curtis
Cyclocrossworld/ Cannondale Cyclocrossworld
USA19850928
U23.MC
4 r
34
TIELEN Dario
INDIVIDUEEL
BEL19941113
U23
5 r
35
LIEVENS Siebe
VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM
BEL19960117
U23
5 r
36
HENRICH Gerrit
RSG Giessen & Wieseck
GER19800627
ELITE
6 r
37
DUNLEA Sean
QSW Cycling Team
GBR19960710
U23
6 r
DNF
MERLIER Tim
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19921030
EL.CMC
DNF
ADAMS Joeri
VASTGOEDSERVICE GOLDEN PALACE CT
BEL19891015
EL.CMC
DNF
POORTVLIET Raoul
ZRTC Theo Middelkamp
NED19850923
ELITE
DNF
VAN HECKE Elias
SUNWEB NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM
BEL19960319
U23.C
DNF
DE PROOST Kyle
INDIVIDUEEL
BEL19950420
U23 Sluiten