Place Name Club Time
1 Jack BOBRIDGE Norwood CC 4:12:42
2 Matt GOSS West Tamar CC + 0:37
3 Simon GERRANS Mansfield Mt Buller CC
4 Bernard SULZBERGER West Tamar CC
5 Lachlan NORRIS MTBA
6 Cameron MEYER Midland CC
7 Travis MEYER Midland CC
8 Matt WILSON Chelsea & Peninsula CC
9 Nathan EARLE Hobart Wheelers
10 Timothy ROE Norwood CC
11 Leigh HOWARD Geelong Cycle Club
12 Baden COOKE Carnegie Caulfield CC
13 Steele VON HOFF Chelsea & Peninsula CC
14 Allan DAVIS Bundaberg Cycle Club
15 Michael MATTHEWS Vikings CC ACT
16 Peter MCDONALD Sydney CC
17 Jai CRAWFORD Hobart Wheelers
18 Floris GOESINNEN Netherlands
19 Benjamin KING Melville Fremantle CC
20 Wes SULZBERGER West Tamar CC
21 Mark O'BRIEN Horsham CC Inc
22 Darren LAPTHORNE Coburg CC
23 Michael ROGERS Canberra CC
24 Anthony GIACOPPO Northern Districts WA + 3:00
25 John ANDERSON Balmoral Cycle Club
26 Cal BRITTEN Alpine CC
27 Graeme BROWN Randwick Botany CC
28 Rowan DEVER Blackburn CC Inc
29 Jason SPENCER Blackburn CC Inc
30 William CLARKE Northern Districts CC
31 Luke ROBERTS Norwood CC
32 David PELL Bendigo & District CC
33 Cameron WORTH Hobart Wheelers
34 Darren ROLFE Toowoomba CC Inc.
35 Michael CUPITT Sunshine Coast CC
36 Brendan BROOKS Murwillumbah Cycle Club
37 Jonathan CANTWELL Lifecycle CC
38 David TANNER Carnegie Caulfield CC
39 Trent LOWE Carnegie Caulfield CC
40 Ryan OBST Norwood CC
41 Hayden BROOKS Toowoomba CC Inc.
42 Cameron JENNINGS Rockhampton Cycle Club
43 Marc WILLIAMS Canberra CC
44 Sam RUTHERFORD Sydney CC
45 Andrew BLAIR Canberra CC
46 Nick BENSLEY St Kilda CC Inc
47 Fabio CALABRIA Blackburn CC Inc
48 Chris JONGEWAARD Norwood CC
DNF Rhys POLLOCK Albury-Wodonga CC
DNF Clarke PETRICK Alice Springs CC
DNF John KENT Alpine CC
DNF Damien TURNER Ballarat/Sebastopol CC
DNF Will WETTENHALL Ballarat/Sebastopol CC
DNF Patrick SHAW Ballarat/Sebastopol CC
DNF Jay BOURKE Ballarat/Sebastopol CC
DNF Mark RENSHAW Bathurst CC
DNF David BROWN BCRI
DNF James IBRAHIM Bendigo & District CC
DNF Tom LEAPER Blackburn CC Inc
DNF Mitchell DOCKER Brunswick CC Inc
DNF Stuart GRIMSEY Brunswick CC Inc
DNF Adam HANSEN Cairns Cycle Club
DNF Stuart SHAW Canberra CC
DNF Tony GAUDRY Canberra CC
DNF Kris JOHNSTON Canberra CC
DNF William LIND Canberra CC
DNF Ryan QUADE Canberra CC
DNF Shane SPICER Canberra CC
DNF Mathew HAYMAN Canberra CC
DNF Julien WICKS Canberra CC
DNF Andrew DOWNIE Carnegie Caulfield CC
DNF Matthew SHEA Carnegie Caulfield CC
DNF Daniel STRAUSS Carnegie Caulfield CC
DNF Matthew BISHOP Carnegie Caulfield CC
DNF Tommy NANKERVIS Carnegie Caulfield CC
DNF Peter SMITH Carnegie Caulfield CC
DNF Alexander SMYTH Carnegie Caulfield CC
DNF Johnnie WALKER Carnegie Caulfield CC
DNF Nick WALKER Carnegie Caulfield CC
DNF Chris WINN Carnegie Caulfield CC
DNF Simon Clarke Carnegie Caulfield CC
DNF Jon HOUSTON Central Districts CC
DNF Aaron KEMPS Coral Isle Cyclists
DNF Scott LISTON Dirt Riders
DNF Adrian JACKSON Dirt Riders
DNF Darcy ROSENLUND Dutton Cycles R R
DNF Joel PEARSON Eurobodalla Cyclists Club Inc.
DNF Matthew CHEW Ffast Cycle Club
DNF David MELVILLE Ffast Cycle Club
DNF Benjamin DAY Ffast CC
DNF Benjamin JOHNSON Footscray CC Inc
DNF Julian BAIN Footscray CC Inc
DNF Brett HICKFORD Footscray CC Inc
DNF Paul REDENBACH Footsray CC
DNF Richard JEREMIAH Geelong Cycle Club
DNF Andrew MARGISON George Town CC
DNF Michael HOSKING Gold Coast CATS CC
DNF Robbie MCEWEN Gold Coast CATS CC
DNF Giuseppe CIRELLA Gold Coast CATS CC
DNF Ben SWIFT Great Britain
DNF Zakkari DEMPSTER
DNF Tom SOUTHAM Great Britian
DNF Joel STRACHAN Hawthorn Citizens Youth Club
DNF Timothy WHITE Hawthorn Citizens Youth Club
DNF Peter DENNIS Hawthorn Citizens Youth Club
DNF Samuel WITMITZ Horsham CC Inc
DNF Matthew WOOD Kangaroo Point CC
DNF Charles HOWLETT Latrobe City CC
DNF Richie PORTE Launceston CC
DNF Michael SMITH Launceston City CC
DNF Liam MCCARTHY Lifecycle CC
DNF Rian DOUGLAS MA Cycling
DNF Luis TRUEBA Macarthur Collegians CC
DNF Amir RUSLI Malaysia
DNF Caleb JONES Manly Warringah CC
DNF Andrew CRAWLEY Manly Warringah CC
DNF Nathan VERSEY MTBA
DNF Matthew HODGES Murwillumbah Cycle Club
DNF Mark DIPPELSMAN Murwillumbah Cycle Club
DNF Koen DE KORT Netherlands
DNF Nicholas MITCHELL Northcote CC Inc
DNF Reece-Emerson VAN BEEK Northcote CC Inc
DNF Jason RIGG Northern Districts WA
DNF Stephen TREE Northern Sydney CC
DNF Alexander MALONE Northern Sydney CC
DNF Christopher WILLIAMS Northern Sydney CC
DNF Nathan HUNTER Norwood CC
DNF Andrew ROE Norwood CC
DNF Brad DAVIES Norwood CC
DNF James HANNAM Norwood CC
DNF Antony DIMITROVSKI Parramatta CC
DNF Jake MAGEE Parramatta CC
DNF Cameron PETERSON Peloton Sports
DNF Chris JORY Port Macquarie CC
DNF Lars PRIA Romania
DNF Brett LANCASTER Shepparton CC
DNF Benjamin CHENEY South Coast CC
DNF Shaun LEWIS Southern Highlands CC
DNF Christopher SUTTON St George CC
DNF Peter HATTON St George CC
DNF Ben KERSTEN St George CC
DNF Peter ENGLISH St Kilda CC
DNF Danny COHEN St Kilda CC Inc
DNF Thomas DONALD St Kilda CC Inc
DNF Tim MCGRATH St Kilda CC Inc
DNF Malachi MOXON St Kilda CC Inc
DNF Rico ROGERS St Kilda CC Inc
DNF Reece STEPHENS St Kilda CC Inc
DNF Carson TULLY St Kilda CC Inc
DNF Andrew CLARK St Kilda CC Inc
DNF Luke JAMES St Kilda CC Inc
DNF Tristan JONES Sturt Holdfast Marion CC
DNF Andrew HUTCHESON Sunbury & Hume Districts CC
DNF Kris KOKE Sutherland Shire CC
DNF Neil VAN DER PLOEG Team Mount Beauty
DNF David JAMESON Townsville Cycle Club
DNF Mark JAMESON Uni Cycle Club
DNF Aidan McKENZIE Uni Cycle Club
DNF Timothy WALKER West Tamar CC
DNS Michael FITZGERALD Atomic Brooks Cycle Club
DNS Michael BULTERS Canberra CC
DNS Jason CATTONAR Norwood CC
DNS David KEMP Toowoomba CC Inc Sluiten