Gustav-Adolf Schur

     

Voornaam:   Gustav-Adolf
Achternaam:   Schur
Nationaliteit:  Duitse Democratische Republiek
Geslacht:  
Leeftijd:   88 jaar
Geboortedatum:   23-02-1931

slider image slider image slider image

Voornaam:   Gustav-Adolf
Achternaam:   Schur
Nationaliteit:  Duitse Democratische Republiek
Geslacht:  
Leeftijd:   88 jaar
Geboortedatum:   23-02-1931

 

 Bevoegdheden

is de vader van Jan Schur
is de vader van Gus-Erik Schur


Täve


Uitslagen

Alle wedstrijden
Toon:

Ploegen



Berichten

(0)

Memo(s)

Wielrenner, sportleraar, ambtenaar, volksvertegenwoordig , handelaar, en vooral een Oost-Duitse \'sportheld\' behoort deze \'Tave\' Schür ongetwijfeld tot de grootste wielerkampioenen uit de periode 1953-1964.
Door het bestaan van ' het Ijzeren Gordijn' heeft deze socialistische sportman zich echter nooit kunnen meten met de top van de beroepsrenners van toen uit de kapitalistische landen.




Ploegen:

1950: Grün-Rot Magdeburg
1951: BSG Magdeburg
1956: DHFK Leipzig (sporthogeschool)

Bijkomende uitslagen:

1e Magdeburg-Parchen-Magdeburg
1e Magdeburg-Marienborn-Magdeburg
1e Durch die Thüringer Lande
1e Berlijn-Frankfurt-Berlijn
1e NK Interclub ploegentijdrit


1952:
1e Ronde van Landeskrone
1e Kampioenschap der Natiën
3e Berlijn-Leipzig
2e rit2 Vredeskoers
2e rit12 Vredeskoers
3e Dwars door Thüringen
3e Ronde van Petresberg
1e rit5 Ronde van Oost-Duitsland
2e rit7 Ronde van Oost-Duitsland
2e Jaarklassement Beste Sportman.

1953:

1e Wegrit voor Oost-Duits Kampioenschap
1e Erfurt-Oberhof-Erfurt (tijdrit)
1e Ronde van Dortmund
1e Eindkl. Ronde van Oost-Duitsland
1e rit4 Ronde van Oost-Duitsland
1e rit7 Ronde van Oost-Duitsland
1e Berlijn-Frankfurt-Berlijn
1e Jaarklassement Beste Sportman .

1954:
1e Tweedaagse Halle-Frankfurt-Halle
1e Ronde van Altmark
1e Tweedaagse Hannover-Korbach-Hannover
2e Ronde van Dortmund
1e Ronde van Erzgeberge
1e Leipzig-Oschatz-Leipzig (tijdrit)
1e NK op de weg van Oost-Duitsland
1e WK Universitairen
1e Grote Prijs Diamant
1e Eindkl. Ronde van Oost-Duitsland
1e rit3 Ronde van Oost-Duitsland
1e rit5 Ronde van Oost-Duitsland
1e Grote Prijs van Gröditz
1e Criterium van Magdeburg
2e Berlijn-Lübben-Berlijn
1e Jaarklassement Beste Sportman .

1955:
1e Wegkoers te Bucarest
1e Dwars door Roumenië
1e rit2 Beker van Scintea
1e rit2 Vredeskoers
1e rit7 Vredeskoers
1e rit12 Vredeskoers
1e Criterium van Tangerl¨tte
1e Ronde van de Harz
1e Karl-Marx-Stadt-Erfurt
1e Erfurt - Karl-Marx-Stadt
1e NK weg Oost-Duitsland
1e Ronde van Mansfeld
2e Grote Prijs van Raspa
1e Internationale Spelen Warschau
1e Criterium van Magdeburg
1e Halle-Erfurt-Halle
1e Jaarklassement Beste Sportman

1956:
1e Halle-Gera-Halle (tweedaagse)
1e Driedaagse van Oost-Berlijn
1e rit1 Vredeskoers
1e rit5 Vredeskoers
1e rit11 Vredeskoers
1e GP Hargeberge (tijdrit)
1e Magdeburg-Wolmirstadt+ terug (tijdrit)
2e Berlijn-Angermünde-Berlijn
1e Selectierit O.S. (Frondenberg)
1e GP Volkswacht Gera
2e NK ploegentijdrit (met DHFK Leipzig)
1e ploegentijdrit te Leipzig
1e Selectierit O.S. (Possneck)
1e Ronde van de Harz
1e Grote Prijs van Leipzig
3e Ronde van Schweinfurt
1e GP Diamant (Karl-Marx-Stadt)
3e Cluj-Huedin-Cluj
2e Jaarklassement Beste Sportman .

1957:
1e rit6 Ronde van Egypte
1e Plovdiv-Haskovo-Plovdiv
1e GP Stem van het Volk (Magdeburg)
1e Rund Um die Hainleite
1e Criterium Leipzig
1e GP Renak (Karl-Marx-Stadt)
1e Criterium Grödetz
1e Criterium Oschatz
1e Criterium Magdeburg
1e Criterium Karl-Marx-Stadt
1e Berlijn-Magdeburg-Berlijn
1e Wisselbeker van de Volkswacht
1e NK weg Oost-Duitsland
1e NK ploegentijdrit
3e GP van de Duitse Sportecho
3e Spelen van de Jeugd (Moscou)
2e Jaarklassement - Beste sportman .

1958:
1e Berlijn-Leipzig
2e Berlijn-Boelhen
3e GP Handelsfoor Leipzig
1e rit4 Vredeskoers
1e rit8 Vredeskoers
2e Ronde van Oost-Duitsland
1e rit8 Ronde van Oost-Duitsland
1e NK ploegentijdrit
1e NK weg Oost-Duitsland
1e GP van de Duitse Sportecho
1e Criterium Altenburg
1e Criterium Karl-Marx-Stadt
1e Criterium Stalinstadt
1e Criterium van Desnau
1e Criterium Magdeburg
3e NK achtervolging DDR (wielerbaan)
1e Jaarklassement - Beste Sportman

1959:
1e Vierdaagse in Roumenië
1e Ronde van Leipzig
2e Ronde van de Bruinkoolstreek
1e NK weg Oost-Duitsland
1e Ronde van Oost-Duitsland (+ 5 ritten)
2e NK ploegentijdrit Oost-Duitsland
1e Criterium Bad Lausik
1e Criterium Karl-Marx-Stadt
1e Criterium Vaduz
1e Criterium Reichenbach
1e Criterium Magdeburg
2e Ronde van Thüringen
1e Ronde van de Harz
2e wegkoers te Stockholm (Sw)
3e wegkoers te Vaasteras (Sw)
2e wegkoers te Katzineholm (Sw)
2e tijdrit te Kumlae (Sw)
1e Jaarklassement Beste Sportman

1960:

1e Rund Um Leipzig
1e rit1 Vredeskoers
1e rit12 Vredeskoers
1e Rund Um die Hainleite
2e Oostzee wielerweek
1e rit1 0ostzee wielerweek
1e rit2 Oostzee wielerweek
1e Erfurt (selectie O.S.)
1e Ronde van de Harz
1e Cottbus ploegentijdrit
1e NK weg Oost-Duitsland
1e Leipzig-Dresden
1e Criterium Leipzig
1e Criterium Ilmenau
1e Criterium Mittwerda
1e Jaarklassement Beste Sportman

1961:
1e Rund Um Dresden
1e wegrit in Roumenië
1e Dwars door Kreis Hainichen
1e GP Diamant te Karl-Marx-Stadt
1e NK weg Oost-Duitsland
1e Ronde van Oost-Duitsland (+ 5 ritten)
1e rit3 Wegzesdaagse Zweden
1e Ronde van Sebnitz
1e Criterium Torgau


1962:

1e Ronde van de Bruinkolenstreek
3e Ronde van Oostenrijk
3e NK weg Oost-Duitsland
1e Klimkoers van der Tribune
1e rit5 Ronde van Oost-Duitsland
1e Criterium van Wenen
1e Criterium van Zeitz
3e koppeltijdrit Leipzig (met Ampler)

1963:

2e Dwars door de streek van Leipzig
2e NK ploegentijdrit
3e GP van de Duitse Sportecho
2e rit1 Wegzesdaagse van Zweden
1e Criterium van Torgau
3e Ronde van de Harz


1964:

2e Ronde van de Bruinkolenstreek
1e rit2 Vredeskoers (ploegentijdrit)
Wilfried Journée

Fotoalbum Gustav-Adolf Schur

1959

 

 

 

 

 

 


  Afbeelding toevoegen